EABCLRT110-1300 product photo
EABCLRT110-1300
Pulse batteridrivet vinkelhuvud – 40 Nm till 110 Nm – Hastighet 1300 rpm – Wi-Fi
dimention
Package Dimensions 69.5 x 13.1 x 14.2 cm
weight
Package Weight 3.83 kg
EABCLRT110-1300
Country of origin is FR. Customs tariff is 84672920
EABCLRT110-1300 product photo
EABCLRT110-1300 product photo
EABCLRT110-1300 product photo
EABCLRT110-1300 product photo
Included Items
EABCLRT110-1300, Skyddshölje för vinkelhuvud 6152112265
Benefits
Hög hastighet, upp till 1300 rpm för att klara de mest krävande taktiderna
Enkel att använda med ett verktyg som täcker alla applikationer med högt vridmoment från 40 Nm upp till 110 Nm
Lätt design och två batteripositioner ger utmärkt ergonomi och balans som säkerställer
2,4 GHz och 5 GHz trådlös kommunikation för snabb och säker datakommunikation
Vridmoment- och/eller vinkelkontroll som säkerställer kvaliteten på varje åtdragning
EABCLRT110-1300 product photo
EABCLRT110-1300